Ця подорож – за емоціями і феєричними краєвидами, в пошуках неочевидних та несподіваних місць. Загальна довжина (туди й назад): 370 км. Із собою брати: пледи, каремат, гумові чоботи, їжу для перекусу або пікніка.

Маршрут: Київ – Мар’їн Стрімчак – Богуславське гранітне оголення – гора Тотоха (с. Медвін) – село Долина – Трипілля – Київ
Тривалість маршруту: 1 день
Мапа повного маршруту:

Київ Мар’їн Стрімчак (с. Бородані, Богуславський р-н)

Фото взято з relax.com.ua, Мар’їн Стрімчак

На гугл-картах Мар’їного Стрімчака немає, вводьте Бородані. Мар’їн Стрімчак – це гора, з якої відкривається неймовірна панорама на заплаву річки Рось. Там майже ніколи немає людей, але є велика колода для роздумів, багато полину, квітів, грибів та кущів глоду. Знайти дуже просто: на в’їзді в село з боку Богуслава, пройти 100 метрів вглиб праворуч від вивіски «Бородані».

Відстань від Києва – 131 км, їхати Новообухівською трасою. Якщо є настрій та погода, можна заїхати в парк «Чайки» – це територія літнього табору на березі ріки Рось, яка порожніє восени та взимку. Там дуже красиво і зовсім порожньо. Близько, від Стрімчака хвилин 10, не більше. Навігатор приведе.

Мар’їн Стрімчак Богуславське гранітне оголення (м. Богуслав, вул. Корсунська, 48)

Богуславське гранітне оголення
Фото: Світлана Сокур, Богуславське гранітне оголення

Це гранітний 1,5 км каньйон, пам’ятка природи, що складається з порогів та брил, деяким з яких, на думку вчених, більше 2 мільярдів років. Тут купатися та віддавати негатив, весь який є. Недарма це місце в народі кличуть «Яма». Відстань від Мар’їного Стрімчака – 18 км. Це приблизно 20 хвилин від попередньої точки, але ви можете легко поміняти їх місцями.

Богуславське оголення гора Тотоха (с. Медвін)

гора Тотоха
Фото: Андрій Горб, гора Тотоха

Тотоха – це лікувальна гора, про яку кажуть, що вона – енергетичний центр України, який наповнює силою. Це правда: перевірено на собі. Там хочеться спати і не варто собі в цьому відмовляти. Знизу, у підніжжя Тотохи, тітка Лада продає заварну каву з кардамоном – куштувати і везти із собою! Напроти Тотохи – криниця з живою водою. Чиста, смачна, холодна. Від Богуслава – 28 км, їхати півгодини.

Поруч можна смачно поїсти в сільському домі “Господа”. Нижче, в розділі “Контакти”, зазначено місцезнаходження та посилання на сайт із контактами.

Село Медвін – “Лохина, сімейне господарство”, с. Долина

Чекаємо червня та прямуємо за синім птахом на полювання за лохиною 🙂 “Лохина, сімейне господарство” знаходиться в селі Долина, Обухівського району. Це годинку від Києва і ось вже ваші діти носяться з кошиком і збирають врожай. Господарі кажуть – весна дивна, сезон незрозумілий, може ще й сніг бути. Телефон – 068 801 555 2. У минулому році лохина тут була відмінна і по 130 грн. Локація безцінна

с. Долина – Трипілля: круча над Дніпром в селі Халеп’я та «Відкрите небо»

Тепер прямуємо в Трипілля: там сто прекрасних місць, але ми не здатні об’їхати усі за один день, тому в нашій подорожі їх лише два. Дорогою до Трипілля зупиняємося пообідати в «Ситій Хаті», це 104-й км траси «Київ-Дніпро» (с. Миронівка).

Трипілля
Фото взято з openskyretreat.com.ua
ретрит-центр "Відкрите небо"
чорний куб

Далі їдемо в Халеп’я та звертаємо ліворуч з головної траси біля музею Франка. І до бетонного паркану. Паркуємось і далі пішки, оминути неможливо. Від Тотохи їхати 107 км. До ретрит-центру «Відкрите Небо» їхати 5 хвилин від попереднього місця – і це два в одному з готелем «Чорний Куб» (вул. Шевченка, 125). Це міні-готель, там є окреме приміщення для медитації та йоги, чудовий парк біля річки, місце для пікніка та маленький пляж на понтоні. Тут потрібно орендувати човен або просто посидіти в тиші біля води. Випити чаю. Подихати. Поспати в гамаку. На територію можна зайти просто так, а якщо пікнік, то 150 грн з людини на весь день, з урахуванням мангалу, крісел, шезлонгів.

І додому.

Контакти:

  • Мар’їн Стрімчак – с. Бородані, Київська область (на мапі)
  • Парк “Чайки” – с. Чайки, сайт (на мапі)
  • Богуславське гранітне оголення – м. Богуслав, вул. Корсунська, 48 (на мапі)
  • Гора Тотоха -– с. Медвін, Київська область (на мапі)
  • Сільський дім “Господа”, сайт, с. Медвін (на мапі)
  • Кафе “Сита хата” – с. Миронівка, Київська область (на мапі)
  • Ретрит-центр “Відкрите небо” – Трипілля, вул. Шевченко, 125; сайт. (на мапі)

Якщо ви не знайшли серед безкоштовних маршрутів той, що підходить саме вам, ми з радістю розробимо маршрут індивідуально для вас, враховуючи усі побажання.